תכשיטים
ייעוץ תכשיטים
חיפוש תכשיטים

מדריך לקניית יהלומים

מדריך לקניית יהלומים

מדריך לקניית יהלומים

יהלומים הינם מינרלים המורכבים מפחמן. סידור האטומים שבתוכם הוא זה שמשווה להם את המראה הנוצץ ואת צורתם אשר הינה ייחודית לכל יהלום בנפרד.

מחירם של יהלומים וכן איכותם נקבעים על פי:

1. הצבע- כאשר מדובר על יהלום בהיר, ככל שהצבע בהיר יותר ומבריק יותר, כך מחירו, גבוה יותר. כלל זה לא תקף לאותם יהלומים צבעוניים, כמו: יהלומים סגולים וכחולים, אשר מחירם ההתחלתי גבוה יותר אוטומטית, ממחירו של יהלום לבן, למרות שהם אינם מבריקים ממש.

2. הגודל- משקל יהלומים נמדד בקאראט. קאראט אחד הינו שווה ערך לחמישית גרם. לרוב, ככל שאותו יהלום גדול יותר, כך מחירו יהיה יקר יותר, אך לא תמיד זה כך, היות שאם אותו יהלום אינו בעל איכות טובה, מחירו יהיה נמוך יותר ממחיר יהלום קטן, יותר אך בעל איכויות מושלמות.

3. הניקיון- יהלומים שנקיים מפגמים, ערכם הכספי רב יוותר והם מנצנצים יותר. פגמים יכולים להיות: שריטות, סדקים, עכירות ונקודות על גב האבן. כל אלו נוצרים בתוך אבן יהלום במהלך היווצרותה. ישנם פגמים שניתן לראות גם בעין לא מזויינת וישנם פגמים שניתן להבחין בהם רק תחת המיקרוסקופ. יהלום שהינו פלטה אחידה ללא מרכז, כלומר: ללא מראה גבישי פנימי בולט, שוויו בשוק רב יותר. רוב רובם של יהלומים אינם חפים מפגמים. ישנם פגמים בולטים יותר וישנים כאלו שפחות. הפגמים הנפוצים יותר הם אלו שמעכירים קצת את האבן מבפנים. כל אלו פוגעים ביופיים של יהלומים ומורידים מערכם הכספי.

4. איכות הליטוש- מלטש טוב יודע ללטש כך, שאותו יהלום, יהיה: ללא פגמים, מבריק ובעל פרופורציות נכונות. ליטוש איכותי יתבטא בהחזרי- אור מאותו יהלום ונצנוץ רב, לעומת זאת, ליטוש פחות איכותי, יגרום לאותו יהלום להיראות עמום וחסר חיים.
אם מדובר בקניית טבעת יהלום, כדאי לוודא שאותו יהלום אינו בעל פינות מחודדות מחד, ואינו גדול מדיי במידותיו מאידך, וזאת על מנת שלא יהיה כבד מדיי על אצבעה של זו העונדת אותו.

כאשר קונים יהלומים, חשוב לקבל יחד איתם תעודה גמולוגית. תעודה זו הינה הוכחה לכך שאותם יהלומים הם אמיתיים ואינם מזוייפים. מעבר לזה, היא מאשרת את איכותה של האבן. בעיקר בתחום התכשיטים, אין לסמוך על אמינות המוכר והמקום. תעודה גמולוגית חשובה בין השאר בבואכם למכור את האבנים. היא ההוכחה לאמיתות דבריכם, וכל סוחר יהלומים מקצועי מתייחס לתעודה זו בכבוד ראש וביראת כבוד. מעבר לתעודה זו, כדאי גם לדרוש תעודת אחראיות לתכשיט האבן שקניתם. רוב חנויות התכשיטים נותנים תעדות אחראיות שתקפה לפחות לשנה מרגע קניית התכשיט, אך יש כאלו שנותנים ביטוח לאותם יהלומים שעולה על שנה. כמובן שככל שתעודת האחראיות היא לזמן רב יותר, ניתן להסיק שהמקום ממנו קניתם, אמין ואיכותי יותר.

 

מאמרים נוספים »
הקמת אתריםallnet4u - פתרונות אינטרנט חכמים אקסטרה קידום אתרים
מדריך לקניית יהלומים – Tachshitim

תגיות :יהלומים, מדריך לקניית יהלומים

מדריך לקניית יהלומים - תכשיטים נט

 
  כל הזכויות שמורות תכשיטים נט 2010